Woudsend, 2 april 2026
Op 8, 9 en 10 mei vindt in Woudsend de 19e editie van de Friese Sleepbootdagen plaats. Het evenement is in de afgelopen jaren uitgegroeid tot een vaste trekker voor liefhebbers van varend erfgoed, techniek en een breed publiek dat een gezellig dagje uit zoekt.
Programma
Centraal in het programma staan de circa 80 sleepboten en opduwers die in en rond de haven van Woudsend afmeren. Bezoekers krijgen de kans om deze schepen van dichtbij te bekijken en de sfeer van het varend erfgoed te ervaren.
Het evenement begint op vrijdagavond rond 19.30 uur met de verkiezing van de Sleepbootschipper, een eerbetoon aan diegene die een buitengewone bijdrage heeft geleverd aan het welzijn van Woudsend. Daarna zal het Woudsender Kampioenschap bungeeroeien bij de Loswal plaatsvinden.
Op zaterdag en zondag is er tussen 11.00 uur tot 17.00 uur een uitgebreid programma met activiteiten op verschillende plekken in het dorp. Zo is er een grote boerenmarkt met streekproducten en ambachtelijke waren, een nostalgische kermis en een presentatie van oldtimers en stationaire motoren. Verspreid door het dorp is er muziek en ander entertainment.
Bereikbaarheid en verkeer
Bezoekers wordt aangeraden rekening te houden met aangepaste verkeersmaatregelen. Vanwege werkzaamheden in en rond Woudsend is het dorp minder goed bereikbaar dan gebruikelijk. Woudsend is bereikbaar via Balk, vanaf de A6 afslag Lemmer. Kijk voor meer info op: N354 Woudsend | Provincie Fryslân
Daarnaast is Woudsend op zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur afgesloten voor doorgaand verkeer. Parkeerlocaties worden duidelijk aangegeven.
Toegang is gratis, parkeren kost 5 euro per auto.
Organisatie
De Friese Sleepbootdagen worden georganiseerd door Ondernemersvereniging Woudsend, met hulp van vele vrijwilligers. We kijken ernaar uit u allemaal te verwelkomen op de 19e Friese Sleepbootdagen!
Voor meer informatie en updates over het programma, bezoek onze website www.friesesleepbootdagen.nl of volg ons op Facebook en Instagram.
Reactie plaatsen
Reacties